گرافیک

illustrator

|

دراین جلسه به ادامه آموزش رابط کاربری ایلاستریتور می پردازیم. اولین چیزی که توجه شما را در برنامه ی adobe illustrator جلب می نماید منو های برنامه هستند که در بالای پنجره این نرم افزار قرار گرفته است.

illustrator

|

در این جلسه به بحث های مقدماتی نرم افزار ایلاستریتور می پردازیم.برای اینکه بتوانیم تغییراتی رو در برنامه ابلاستریتور داشته باشیم و طبق میل خودمان تنظیمات برنامه را تغییر دهیم برای انجام دادن آن بایستی وارد قسمت edit شویم و بعد از آن بر روی گزینه prefernces کلیک نماییم و در نهایت گزینه general را انتخاب نماییم.

فتوشاپ

|

در مقالات گذشته به طور مفصل در مورد چهارضلعی و دایره بحث اموزش دادیم اما قطعا همیشه انتخاب های ما چهار ضلعی و دایره نیستند و خیلی از اوقات ممکن است انتخاب های نا منظم داشته باشیم.

برای این کار ۳ تا ابزار داریم که به این ابزار ها ابزارهای lasso میگن که lasso به معنای کمند هست.

فتوشاپ

|

در مقالات گذشته در مورد چهارضلعی ها به طور مفصل صحبت کردیم در کنار ابزار چهار ضلعی ما ابزار elliptical هم داریم که تمام توضیحاتی که در مورد چهارضلعی دادیم در مورد elliptical هم صدق میکنه و رعایت میشه.

فتوشاپ

|

در مقاله گذشته به طور کامل در مورد رنگ بندی ها و ابزارهای موجود در فتوشاپ صحبت کردیم حال میخواهیم به سراغ ابزار چهارضلعی بریم که اولین انتخاب ما در ابزار های انتخاب هست.

خیلی ساده برای اینکه یک چهارضلعی داشته باشم پس از انتخاب چهار ضلعی (در جلسه گدشته توضیح دادیم) فقط کافیه روی صفحه کلیک کنم و drag کنم تا محدوده من شبیه یک چهارضلعی بشه حالا میتونه مستطیل افقی باشه , عمودی باشه و مواردی از این دست.

فتوشاپ

|

قبل از اینکه وارد توضیحات در رابطه با ابزار ها بشم باید یک نکته رو متذکر باشم که یکی از قسمت های خیلی مهم کار ما , کار کردن با رنگ هاست. در حقیقت شما ۲ تا جعبه رنگ در پایین دارید

فتوشاپ

|

در این مقاله میخواهیم یک مقدار راجع به منوها و جعبه ها صحبت کنیم.

در منوی window زیر مجموعه ای هست به نام workspace یا در حقیقت محیط کاری که ما ازش استفاده میکنیم.

شما میتونید محیط کاری دلخواهتون رو سیو کنید که به اون دسترسی داشته باشید. ضمن اینکه محیط فتوشاپ یکسری محیط هایی را یه طور پیش فرض برای شما قرار داده.