illustrator

|

اموزش ایلاستریتور

Adobe Illustrator یکی از این نرم افزار های گرافیکی پر قدرت می باشد و در خیلی جاها به کمک ما می آید تا به راحتی کارهای گرافیکی خود را با بالاترین کیفیت انجام دهیم .


در اولین گام باید بتوانیم تفاوت بین تصاویریکه طراحی شده اند را با تصاویری که با دوربین عکاسی گرفته شده اند را تشخیص دهیم .

تشخیص این تفاوت هم چندان کار سختی نمی باشد .تصاویری که طراحی شده باشند قطعا دارای خطوط صاف و منظمی میباشند ولی تصاویری که عکاسی شده باشند بر عکس این موضوع هستند و دارای خطوط صاف و منظمی نیستند.

در تصاوير پيكسلي به علت اينكه تصوير وابسته به پيكسل و كيفيت آن بسته به تعداد پيكسل ها دارد در صورت بزرگ كردن تصوير كيفيت آن افت مي كند ، در حالی که تصاویر وکتوری با بزرگ کردن کیفیت خود را از دست نخواهند داد.

حجم تصاوير پيكسلي هم در مقايسه با برداري بيشتر است . دليل آن هم كاملا مشخص است چرا كه اطلاعات مربوط به رنگ و مكان براي تمامي پيكسل هاي بايد ذخيره شود و با توجه به اينكه يك تصوير از تعداد بيشماري پيكسل تشكيل شده است حجم فايل افزايش مي يابد.

در این مقاله به بررسی جزئی نرم افزارهای وکتوری پرداختیم در مقاله های آینده به آموزش نرم افزار Adobe lllustrator

خواهیم پرداخت.


دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

نازنین نعیمی

نازنین نعیمی هستم.دارای لیسانس نرم افزار.
از سال 86 بصورت تخصصی به فراگیری نرم افزارهای گرافیکی پرداختم.در حال حاضر مسلط به نرم افزارهای Photoshop ،Corel و Illustrator هستم.

نظرات
نظر بدهید