فتوشاپ

|

اموزش مقدماتی فتوشاپ

در این مقالات سعی داریم به شما به صورت کاملا ساده و مبتدی به اموزش فتوشاپ بپردازیم.

زمانی که شما فتوشاپ را باز میکنید با یک همچین فضای مواجه میشید.

photoshop

در حقیقت این صفحه ای از محل کار ماست که ما خوب میدونیم مثل یک اتاق تنظیمش کنیم و هر وسیله ای رو ببریم سمت چپ راست و از این دست از تغییرات.

این جا هم مثل همون اتاق میمونه. در سمت چپ ما یک جعبه ی ابزار داریم که میتونیم ابزار هامون رو از اون برداریم و استفاده کنیم با توجه به نیازی که برای ما و پروژه ما در نظر گرفته شده و بسیار بسیار این جعبه ابزار برای ما مهم و حیاتی هستند.

یک نکته رو باید در نظر داشته باشیم که اولین بار که نرم افزار فوتوشاپ باز میشه این فضا رو ما باهاش مواجه میشیم.

در سمت راست یک سری جعبه داریم که اصطلاحا بهش میگیم پنل.

در حقیقت پنل ها جعبه هایی هستند که ما در صورت نیاز از اونها استفاده میکنیم و همه اونها در منوی window قابل دسترسی اند ضمن اینکه میتونیم اونها رو collaps کنیم , ببندیم , جمع کنیم , ... که حالا بیشتر در مورد پنل ها صحبت خواهیم کرد.

در قسمت بالا منو بار یا قسمت فرامین رو داریم که ازشون استفاده میکنیم.

در پایین قسمت منوبار ما جعبه ی options رو داریم که تمامی تنظیمات ابزار های شما در این نوار بالا هست.

اولین اتفاقی که نرم افزار فتوشاپ برای شما میوفته این هست که ما در نرم افزار فتوشاپ قبل از اینکه بخواهیم کار بکنیم یک نکته رو باید بسیار خوب با هم مرور کنیم.

در منوی edit و زیر مجموعه preferences گزینه ای هست به نام performance که در داخل اون ما فرمان memory usage رو داریم.

edit >>preferences >>performance

حال میخواهیم ببینیم این گزینه به ما چه کمکی میکنه.

اولین نکته این هست که تمامی فرامین اصلی نرم افزار فوتوشاپ که قابل تغییرند یا فرامین فوتوشاپ که میشه به صورت بیسیک و پایه ای اون ها رو تغییر داد از منوی preferences قابل عوض شدن هست

اموزش فتوشاپ

مثل اینکه رنگ interface ما چی باشه. به طور مثال screen mode ما gray هست میتونیم اون رو به black یا ... تغییر بدیم.

فتوشاپ

اما در زیر مجموعه ی performance ما میتونیم ببینیم که چه قدر از رم یا همون حافظه ی ما و چه قدر از هارد ما استفاده بکنه. در حقیقت گزینه let photoshop use مشخص میکنه که اجازه بده فوتوشاپ چه قدر از رم استفاده بکنه.

فتوشاپ

که الان من در این کامپیوتر 7032 رم دارم که که فتوشاپ به من میگه ideal range یا رنج مناسب از 3867 تا 5063 mg هست که میتونیم از این رم استفاده بکنیم که هر چه قدر رم ما بالاتر باشه سرعت پردازش های ما بالاتر خواهد بود که من میتونیم این عدد رو تا ۸۰% هم بالا ببرم که رم خیلی خوبی استفاده بکنم و سرعت رو افزایش بدم.

ضمن اینکه در قسمت scratch disks من میتونم از هاردی که دارم به عنوان حافظه ی مجازی استفاده کنم. در حقیقت از free space خودم و از فضای خالی هاردم استفاده بکنم.

پس در اولین قدم شما باید از منوی performance رو تعیین میکنیم که به شما پیشنهاد میکنم که رم بالا و فضای خالی بالایی داشته باشید اگر میخواهید کارهای قوی و پرحجمی رو انجام بدید تا ه مشکل برنخورید.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

نازنین نعیمی

نازنین نعیمی هستم.دارای لیسانس نرم افزار.
از سال 86 بصورت تخصصی به فراگیری نرم افزارهای گرافیکی پرداختم.در حال حاضر مسلط به نرم افزارهای Photoshop ،Corel و Illustrator هستم.

نظرات
خ
خانم قهرماني
09:47 1394/10/26

امروز كلاس خصوصي نياز دارم ميتونيد كمك كنيد؟ ممنون

نظر بدهید