فتوشاپ

|

اموزش photoshop

در مقالات گذشته در مورد چهارضلعی ها به طور مفصل صحبت کردیم در کنار ابزار چهار ضلعی ما ابزار elliptical هم داریم که تمام توضیحاتی که در مورد چهارضلعی دادیم در مورد elliptical هم صدق میکنه و رعایت میشه.

اموزش فتوشاپ

این ۲ ابزار یک وجه مشترک دارند به اسم استایل style

گزینه استایل فقط در rectangular و elliptical هست اما feather و سایر موارد کلا در ابزار انتخاب ها هستند.

photoshop

ابزار بیضی یا دایره به ما کمک میکنه یک دایره یا بیضی داشته باشم که در این مورد feather (در مقاله گذشته توضیح دادیم) هم استفاده میشه که فقط گوشه های من گرد نمیشه فقط محو میشه.

حال میخواهیم یک مثال جالب بزنیم.

یک دایره میکشیم که feather ان ۰px است و پس از ان یک انتخابی بهش میدهیم که feather داره و با دستور subtract (در مقاله گدشته در مورد subtract توضیح دادیم ) از دایره کم میکنیم. تصویر به شکل زیر درست می شود.

اموزش فتوشاپ حرفه ای

حال گزینه style در ابزار چهارضلعی و دایره را توضیح میدم.

گزینه استایل در حقیقت فرمانیست که برای شما تعیین میکنه که شما چه طور یک چهار ضلعی یا یک دایره رو ترسیم کنید.

Normal که مشخصه و به حالته نرماله. یعنی شما کلیک میکنید , drag میکنید و یک چهارضلعی یا دایره و بیضی می کشید.

نکته: اگر در هنگام ترسیم چهارضلعی یا دایره کلید shift رو نگه داریم حتما یک مربع کامل و دایره کامل خواهم داشت. (بیضی یا مستطیل کشیده نمی شود. )

اگر Alt رو نگه دارم در هنگام ترسیم یک چهارضلعی یا دایره , چهار ضلعی من از مرکز باز میشه یعنی اون نکته ای که شروع میکنم میشه مرکز شکلم.

حال اگر کلید shift و Alt رو با هم بگیریم میشه دایره ی کاملی که از مرکز باز میشه یا مربعی که از مرکز باز میشه.

Fixed ratio این گزینه به من اجازه میده که چهارضلعی یا دایره با نسبت ضرایب معین داشته باشم. به طور مثال اگر fixed ratio من نسبت پهنا 1 به 1 باشه یک دایره یا یک مربع کامل دارم. (باید حواسمون باشه این اعداد سانتی متر یا میلی متر یا اینچ نیستند )

برای مثال اگر 3 به 1 باشه یعنی اینکه پهناش 3 برابر ارتفاع باشه .

Fixed size همان طور که کاملا از اسمش مشخصه یک ابعاد ثابت به من میده. برای مثال من یک چهار ضلعی میخوام در ابعداد ۲ سانتی متر در 6 سانتی متر که با کلیک بر روی صفحه یک چهارصلعی 2 در 6 کشیده میشود.

نکته: زمانی که شما درون شکلتون محدوده ای رو انتخاب میکنید تمام اتفاقات درون محدوده انتخابی شما میوفته , بنابراین اگر من بخوام از انتخابم خارج بشم حتما باید deselect کنیم که برای این کار از منوی Select گزینه deselect رو میزنیم یا ctrl+D را میزنیم.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

نازنین نعیمی

نازنین نعیمی هستم.دارای لیسانس نرم افزار.
از سال 86 بصورت تخصصی به فراگیری نرم افزارهای گرافیکی پرداختم.در حال حاضر مسلط به نرم افزارهای Photoshop ،Corel و Illustrator هستم.

نظرات
نظر بدهید