اندروید

اندروید

|

یک سرویس جزی ست که در پس زمینه اجرا میشود تا عملیات های طولانی را بدون نیاز به تعامل با کاربر اجرا کند و حتی اگر برنامه نابود شده باشد نیز کار می کند. یک سرویس ذاتا می تواند دو جزء داشته باشد.

اندروید

|

اگر شما با زبان برنامه نویسی c،c++، یا جاوا کار کرده باشید پس قطعا دیده اید که برنامه شما از عمل گر ()main شروع می شود.به صورت خیلی مشابه، سیستم اندروید برنامه اش را با یک Activity شروع می کند که با یک متد () oncreate آغاز می شود.

اندروید

|

Alternative resource

برنامه شما باید منابع جایگزین را برای ساپورت تنظیمات دستگاه خاصی فراهم کند. برای مثال برنامه باید شامل منابع قابل ترسیم جایگزین (I.e.images) برای وضوح تصویر های مختلف و منابع رشته جایگزین برای زبان های مختلف باشد.

اندروید

|

آیتم های بسیاری دیگر برای ساخت یک برنامه اندروید خوب وجود دارد که شما می توانید استفاده کنید.جدای از کد نویسی برای اندروید شما از منابع مختلف دیگری مانند محتوای استاتیک که کد شما استفاده می کند

اندروید

|

manifest File

هر جزئی از برنامه یتان را که توسعه می دهید شما باید تمام اجزایش را در یک manifest.xml بشناسونید که در ریشه دایرکتوری پروژه برنامه قرار دارد.این فایل به عنوان رابط بین سیستم عامل اندروید و برنامه شما کار می کند.بنابراین اگر شما اجزای برنامه را در این فایل نشناسانید توسط سیستم عامل در نظر گرفته نمی شود.برای مثال یک فایل manifest پیش فرض به صورت فایل زیر است:

اندروید

|

Android: hello world example

اجازه دهید تا برنامه نویسی واقعی با چهار چوب اندروید را آغاز کنیم. قیل ازاین که استفاده از اندروید SDK شروع به نوشتن اولین مثال کنید شما باید مطمعن باشید که محصیط توسعه اندروید را همان گونه که در آموزش نصب-محیط توضیحداده شد را نصب کرده اید.

اندروید

|

اجزای برنامه:

اجزای برنامه بلوک های ساختمان ضروری از یک برنامه اندروید هستند.این اجزا آزادانه همراه می شوند به وسیله فایل نرم افزار مانیفست manifest) AndroidManifest.xml) که چگونگی نعامل اجزای مختلف برنامه را توضیح می دهد.در زیر 4 جز اصلی که می تواند همراه یک برنامه اندروید مورد استفاده قرار گیرند: