اندروید

|

اندروید-1راه اندازی محیط:

شما خوشحال خواهید شد اگر بدانید که می توانید توسعه برنامه اندرویدی را بر روی سیستم عامل های زیر انجام دهید:

Microsoft windows xp or later version.

Mac os x 10.5.8 or later version with intel chip.

Linux including gnu c library 2.7 or later.

دومین نکته این است که تمام ابزار مورد نیاز شما برای توسعه برنامه های اندرویدی به صورت رایگان هستند و می توانید از وب دانلود کنید.در ادامه لیست نرم افزار هایی است که شما قبل از برنامه نویسی برنامه های اندرویدی به آن احتیاج خواهید داشت:

Android SDK

Java runtime environment JRE 6

Android studio

Eclipse IDE for java developers (optional)

Android development tools ADT eclipse plug-in (optional)

2 مورد آخری به صورت اختیاری می باشند و اگر شما در حال کار بر روی سیستم ویندوز هستید پس این اجزاء کار را وقتی که شما در حال توسعه برنامه های بر پایه جاوا هستید آسان اجرا خواهند کرد.


خب بیایید به چگونگی راه اندازی محیط مورد نیاز نگاهی بی اندازیم:

شما می توانید آخرین نسخه جاوا JDK را از سایت oracle جاوا دانلود کنید.شما دستورالعمل های نصب JDK را در فایل دانلود شده پیدا خواهید کرد.دستورالعمل های داده شده را برای نصب دنبال کنید.در پایان PATH و JAVA_HOME را در مسیری که شامل java,javac است قرار دهید.به صورت نمونه به ترتیب java install_dir/bin و java install dir.اگر شما در حال اجرای ویندوز هستید و JDK را در c:\jdk1.6.0_15 نصب کرده اید شما باید خط زیر را در c:\autoexec.batfile قرار دهید.

Set PATH=c:\JDK1.7.0_75\bin;%PATH%

Set JAVA_HOME=c:\jdk1.7.0_75

متناوبا شما همچنین قادر خواهید بود با زدن راست کلیک بر روی my computer انتخاب properties سپس advanced بعد environment variables و بعد شما می توانید مقدار PATH را به روز نمایید و سپس دکمه ok را بزنید.

در لینوکس ار SDK در /usr/local/jdk1.6.0_15 نصب شده است و از پوسته c استفاده می کنید شما می توانید کد زیر را در فایل .cshrc خود قرار دهید.

Setenv PATH/usr/local/jdk1.7.0_75/bin:$PATH

Setenv JAVA_HOME/usr/local/jdk1.7.0_75

متناوبا اگر شما از یک توسعه یکپارچه محیط Eclipse IDE استفاده میکنید خودش به صورت انوماتیک مسیری که جاوا را نصب کرده اید را خواهد فهمید.

Android ides

تکنولوژی های پیشرفته بسیاری برای توسعه برنامه های اندرویدی وجود دارد.تکنولوژی های آشنایی که عمدتا مورد استفاده قرار میگیرند:

Android studio

Eclipse IDE

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی نعیمی

علی نعیمی هستم،دارای لیسانس سخت افزار.
از سال 90 بصورت تخصصی به فراگیری زبان سی شارپ پرداختم. در حال حاضر مسلط به سی شارپ، جاوا، پایگاه داده و زبان های تحت وب هستم.

نظرات
نظر بدهید