سی شارپ

|

اموزش سی شارپ قسمت چهاردهم

در این مقالهنیز ما از enumeration استفاده کردیم.

همانطور که میبینید هم لول خود کلاس ما یک enumeration داریم که نام آن elieattributes است میخواهیم خصوصیات فایل را داخل آن داشته باشیم به خاطر همین آمدیم hiddenوsystem و archiveوcompressed را برایش در نظر گرفتیم.

مقادیر را هم پشت سر هم ندادیم و مقادیر را به صورت پراکنده دادیم ولی بدانید به صورت پیش فرض وقتی اولی مقدار 1 میگیرد بقیه آن ها مقدار شمارشی بعد از 1 را به خودشون assign میکنند.

اموزش سی شارپآمدیم یک کلاس ایجاد کردیم با نام کلاس فایل و برایش یک فیلد file name در نظر گرفتیم از جنس string و یک فیلد attribute از جنس file attribute که خودمان تعریف کردیم و در اصل از جنس enumeration هست .

یک سازنده دارد که سازنده file name را دریافت میکند از جنس string و به فیلد پایین assign میکند موقعی کلاس در حال new شدن میباشد.

اموزش سی شارپپو همچنین یک سازنده داریم که هم file name را میگیرد و هم attribute و file name و attribute ارسالی هنگام new کردن را به این 2 فیلد assign میکند.

اموزش سی شارپو همچنین یک متد show info داریم که file name و attribute را برای ما نمایش میدهد.

اموزش سی شارپکلاس program را شاهد هستیم.

در کلاس program یک object ایجاد کردیم از کلاس file به نام ofile و آن را new کردیم از سازنده اول استفاده کردیم که یک file name فقط میگرفته است و حالا در اینجا من یک integer تعریف کردم با نام a و برابر با مقادیری قرار دادم.فقط خواستم شما بدانید وقتی که یک integer را برابر با یک همچین شکلی قرار میدهید که به صورت or هست .

وسط این اعداد در اصل همه ی این اعداد با هم جمع شده و مقدار جمع شده داخل این a قرار میگیرد.

این را برای این در بالا قرار دادم چون شما ملاحظه کنید که ofile.attribute ما آمدیم از آن object که در بالا ایجاد کرده بودیم attribute آن را فراخوانی کردیم و برابر با readonly قرار دادیم و حالا همان را که برابر با readonly هست باربر قرار دادیم با 3 تا مقدار که readonly هست و یک or قرار دادیم یک hidden هست و archive هست که در اینجا که کامنت گذاشتیم مقدار 13 را میگیرد چرا که readonlyوhiddenوarchive مقادیری که در بالا داشتن برابر با 8 و 4 و 1 بود و این مقدارها را باهم جمع میکند.

این را میگوییم که شما بدانید که وقتی در حال کار بر روی داده ی شمارشی می باشم مقادیری که در دل خودشان هم هست یکسری کارها را نیز انجام بدهید ولی شاید لازم نباشد که شما بخواهید با مقادیری که در داخل داده ی شمارشی قرار دارد کار داشته باشید و همان نوعی که خودتان مشخص کردید کفایت بکند که در بیشتر مواقع همینطور هم هست.

اموزش سی شارپدر خط بعد چک کردم که حالا ofile.attribute اگر hidden بود کلمه ی hidden نمایش داده بشه در غیر اینصورت نمایش داده بشود که این فایل به صورت hidden نیست.

اموزش سی شارپدر خط بعدی من یک wrong usage برایتان نوشتم که گفتم که اگر بخواهید همین ofile.attribute را حالا این بار and بکنید.

با فایل های hidden برابر قرار دهید با attribute hidden و یا attribute دیگر نمیتوانید به صورت مستقیم و بدون این که پرانتز اضافه شما assign کنید اینکار را انجام دهید.

در این صورت برنامه به شما خطا میدهد.شما باید ابتدا خود attribute را and بکنید با نوع attribute خودتون و جنس hidden که در داخل پرانتز اول هست و در نهایت قرارش بدهید با یک attribute دیگر که روش صحیح را در پایین برایتان نوشتم.

اموزش سی شارپبرای compressed نیز دقیقا همین را تکرار کردیم وحالا چک کردیم که اگر compressed شد برای ما compressed را نمایش بدهد و اگر compressed نبود برای ما نمایش بدهد که compressed نیست و در نهایت show info را فراخوانی کردیم که file name را به همراه attribute فایل برای ما نمایش بدهد.

اموزش سی شارپخب برای این که شما ببینید من برنامه را run میکنم وهمانطور که میبینید با توجه به کارهایی که انجام داده بودیم در نهایت file name ما همون temp هست و attribute آن به صورت compressed.

اموزش سی شارپ

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی نعیمی

علی نعیمی هستم،دارای لیسانس سخت افزار.
از سال 90 بصورت تخصصی به فراگیری زبان سی شارپ پرداختم. در حال حاضر مسلط به سی شارپ، جاوا، پایگاه داده و زبان های تحت وب هستم.

نظرات
نظر بدهید