گوگل انالیتیک

|

اموزش انالیتیک

خب در این قسمت از سری آموزش های گوگل انالیتیک میخوایم بپردازیم به navigation bar و یک توضیح کلی در مورد هر قسمت خواهم داد.

در قسمت سمت چپ navigation bar رو داریم که شامل اجزای dashboard ، shortcuts ، intelligence event ، real time ، audience ، acquisition ، behavior ، conversions

اولین مورد dashboard هست. شما میتوانید با توجه به دیتا هایی که لازم دارید و برای تسهیل کاراتون یک dashboard مختص به خودتون بسازید.

قسمت بعدی shortcuts هست. شما بعضی وقتا برای رسیدن به بعضی دیتاها راه خیلی طولانی رو طی میکنید. چه بسا بهتره که شما بیاین براشون یک shortcut تهیه کنید و همیشه اون رو در این قسمت داشته باشید.

برای ساختن یک shortcut به مکانی که میخواید میرید و درسمتبالا قسمت shortcut ، یک اسم براش انتخاب و گزینه ok رو میزنید.

قسمت بعدی intelligence event هست. یعضی وقت ها یک سری تغییرات یکدفعه در کسب و کار وب سایت شما رخ میده. مثلا یک روز شما بازدید کننده بیشتری داشتید مثلا میانگین بازدید روزانه شما هزار تا بوده یک روز یکدفعه 1800 تا میشه که شما میتونید این قضیه رو در این قسمت ببینید.

قسمت بعدی real time هست که شما میتونید آمار رو به صورت زنده مشاهده کنید و ببینید کاربر شما اکنون در کدام قسمت سایت هست.از دیگر کاربرد های real time این هست کهگوگل انالیتیک یک مقدار طول میکشه تا دیتا ها رو ثبت بکنه و حتی این پروسه به یک روز هم می انجامه که شما نمیتونید آمار روزانه اون روزتون رو ببینید. در این موارد خاص میتونید از real time استفاده کنید.

قسمت بعدی audience هست به این معنا که مخاطبان شما چه کسانی هستند. شما در این بخش میتونید سن و سال کسانی که اومدن رو مشاهده کنید ، علاقه مندی هایی که دارند ، از کدام منطقه جغرافیایی اومدن ، رفتاری که داشتند ، تکنولوژی ، موبایلی که استفاده کردند و ...

قسمت بعدی acquisition هست که به این معناست چه چیزی کاربران رو به وب سایت شما آورده... خبرنامه ای که زدین ، تبلیغات ppc که انجام دادین یا مواردی از این دست.

قسمت behavior رفتار کاربر رو نشون میده و اینکه یک کاربر وقتی وارد وب سایت ما شده چه کارهایی رو انجام داده ، چه مسیری رو طی کرده ؟ و ...

قسمت آخر conversions هست که یک کاربر وقتی به وب سایت ما اومده کارهایی که ما خواستیم رو انجام داده یا نه؟

در مقالات بعد هر کدام از این قسمت ها رو خیلی جدی تر و کامل تر به شما آموزش خواهم داد.

ابزار سئو analytics گوگل انالیتیک

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
l
lavi.queen
14:06 1394/08/10

مثل سایر مقالات عالی بود. ممنون. امیدوارم با قدرت هرچه بیشتر ادامه بدین تا ما هم از مطالب خوبی که به اشتراک میذاریدبهره کافی ببریم

داتینه
علی عزیزی
10:18 1394/08/11

چشم حتما .

n
nazanin
21:55 1394/07/20

خیلی ممنون از اطلاعات عالی که در اختیارمون میذارین

داتینه
علی عزیزی
11:37 1394/07/22

سپاس از شما

نظر بدهید