بهینه سازی

|

اشتباهات در سئو

5 اشتباهی که مت کاتز مدیر گوگل مطرح کرده که میخواهیم در این مقاله به ان بپردازیم.

اشتباه اول: داشتن سایتی که برای موتورهای جستجو قابل خزش نباشه .

موتور جستجو باید بتونه تمام اطلاعات صفحات شما رو crawl بکنه و اگر که قالب html شما مشکل ساختاری داشته باشه و معماری سایت مشکل داشته باشه

یا اینکه از زبان های برنامه نویسی مثل جاوا اسکریپت و ajax و فلش به خوبی استفاده نکنیم این موضوع باعث میشه عملا محتوای شما از دید موتور جستجو پنهون بمونه و لطمه سنگینی رو به سایت میزنه.

اشتباه دوم : استفاده از کلماتی که مردم اون ها رو سرچ نمی کنند.

انتخاب کیورد مناسب یکی از بخش های مهم سئو هست و شما باید بتونید کیورد های مناسب به سایت خودتون رو به خوبی شناسایی کنید. به عنوان مثال اگر یک شرکت هاستینگ دارین میتونین به جای استفاده از میزبانی وب از کلمه هاست استفاده کنیم به دلیل اینکه مردم بیشتر هاست رو سرچ میکنند.

اشتباه سوم: تمرکز بیش ازحد بر روی لینک سازی.

بسیاری از سایت ها به جای اینکه مشکلات داخلی سایت خودشون رو حل کنند و محتوای مناسب ایجاد کنند به دنبال ایجاد لینک در سایت های دیگه و تبلیغات در سایت های دیگر هستند که این موضوع نه تنها باعث میشه نهایتا به نتیجه ای نرسند بلکه خطر اسپم شدن سایتشون رو هم به همراه داره.

اشتباه چهارم: استفاده از عنوان و توضیحات مختصر غیر مفید و نامناسب در صفحات سایت

متا تگ description و متا تگ تایتل ۲ تا بخش مهم در سایت شما هستند از نظر سئو و باید به خوبی از اونها استفاده کنیم داشتن تایتل و description در چهار حالتی که کوتاه باشند , طولانی باشند , در صفحات مختلف تکراری باشد , خالی باشد لطمه سنگینی به سایتتون میزنه و همیشه سعی کنید از این ۲ پارامتری که داریم به خوبی استفاده کنیم.

اشتباه پنجم: عدم استفاده از گوگل وب مستر تولز.

وب مستر تولز ابزاری هست که شما از طریق اون میتونید تنظیمات سایتتون رو از طریق اون مشخص کنید و خطاهایی که از سایت شما گرفته رو ببینید و اون ها رو برطرف کنید و امار سایتتون رو ببینید که متاسفانه خیلی از مدیران سات ها از این نرم افزار استفاده مناسبی نمی کنند.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
نظر بدهید