بهینه سازی

|

لینک بیلدینگ

لینک بیلندینگ به معنی انجام یکسری عملیات برای اینکه سایت های دیگر به سایت شما لینک کنند است.

لینک راهی برای هدایت کردن کاربران از سایتی به سایت دیگر است.

به طور کلی ربات های موتورهای جستجو هم برای ایندکس کردن و شناخت صفحات وب از لینک استفاده می کنند.

برای ساختن بک لینکراه های مختلفی وجود دارد و این کار جزو یکی از سخت ترین کارهای سئو کاران میباشد که اگر شما در آن ماهر و چیره دست شوید از بسیاری از سئو کارها و رقیبانتان جلوتر قرار میگیرید.

در اموزش های html آموختیم چگونه یک لینک بسازیم اما در اینجا به دلیل اهمیت لینک بیلدینگ با چگونگی ساختار یک بک لینک آشنا میشویم:

<a href="http://dotineco.ir"> dotine</a>

همان طور که میدانید a علامت شروع لینک است که به آن تگ anchor میگویند. این علامت تگ لینک را باز می کند و به موتورهای جستجو میگوید که در ادامه لینک به مکانی دیگر رجوع کند.

href=http://dotineco.ir رجوع به مکان لینک

(برای ادامه آموزش لینک به لینک دادن در html بروید در آنجا به طور کامل توضیح داده شده است.)

خب پس از آموختن چگونگی ساخت لینک حال باید به این سوال بپردازیم که لینک ها برای موتورهای جستجو چه مفهومی میتواند داشته باشد؟

دو دلیل برای استفاده از لینک ها وجود دارد:

1.پیدا کردن صفحات جدید وب

2.تصمیم گیری برای اینکه در رتبه بندی گوگل چه امتیازی به سایت بدهد.

زمانی که موتورهای جستجو وارد یک وب سایت می شوند محتویات آن را بررسی می کنند و سپس نسبت به محتوا و کلمات کلیدی مناسب در متن به آن صفحه از سایت رتبه و امتیاز می دهند.

البته گوگل تنها به محتویات متن توجه نمیکند بلکه به تعداد لینکهایی که سایت های دیگر به صفحه شما داده اند و اعتبار آن سایت ها هم توجه می کند.

به طور ساده میتوان گفت هر چه قدر تعداد لینک های سایت های معتبر نزد گوگل به شما بیشتر باشد در سئو و رتبه شما تاثیر مثبت دارد.

البته لینک دادن نا به جا و بد میتواند تبعات بدی هم در نزد گوگل داشته باشد و باید این کار به صورت حرفه ای صورت بگیرد.

درک صحیح از اینکه از کدام ترفند های ساخت لینک بیلدینگ نباید استفاده کرد تا قوانین گوگل را نقض نکنیم موضوعی است که بعدا به آن می پردازیم.backlinks

چیزی که به طور عموم در بین سئو کاران پذیرفته شده این است که اگر بسیاری از عوامل موثر در نتایج رتبه بندی گوگل یکسان باشد ، در این صورت بک لینک تغییر بسزایی بین رتبه بندی ها در نتایج گوگل ایجاد میکند. گفته می شود با تغییرات اخیر گوگل در رابطه با کاهش تاثیر لینک ها و روی کار آمدن شبکه های اجتماعی بوجود آمده است.

لینک بیلدینگ خوب می تواند شما را در توسعه نام تجاری تان یاری کند و باعث اعتبار شما در حرفه تان می شود. روش هایی در لینک بیلدینگ مثل ایجاد لینک یک محتوای مناسب وجود دارد که می تواند تخصص شرکت شما را به همه نشان بدهد و باعث طرقی برند شما شود. برای مثال اگر شما مطلبی در رابطه با دانستنی های مرتبط با صنعت خود نوشته و آن را انتشار دهید شانسی برای سناخته شدن در صنعت خود پیدا کرده اید. وقتی شما اطلاع رسانی کنید و سعی در لینک گرفتن از سایت های دیگر کنید در واقع تخصص خود را به همه نشان داده اید و از آنها خواسته اید که مطلبتان را انتشار دهند و به بقیه نمایش بدهند.

قبل از لینک شما احتیاج به مطلبی ارزشمند دارید که اغلب بخش homepage شما را تشکیل میدهد. البته گاهی افراد لینک را به بخش هایی جز homepage مثل بخش وبلاگ نویسی ، ابزار و ... سایت خود ارجاع می دهند گاهی این بخش ها از قبل در سایت شما وجود دارد و گاهی شما این بخش ها را با هدف ایجاد لینک بیلدینک درست می کنید.

این چیزی است که ب عنوان کسب بک لینک و یا شایسته لینک شدن توسط سایت های دیگر از آن یاد می کنیم. در حقیقت لینک بیلدینگ باید با مطلبی که سزاوار لینک شدن باشد شروع شود.

ایجاد لینک بیلدینگ با یک صفحه کم ارزش کار دشواری است اما اگر افراد یک مطلب را ارزشمند و سزاوار تقسیم کردن با بقیه ببینند کار بسیار آسان تر میشود.

در ادامه اموزش بک لینک به اموزش لینک های nofollow میپردازیم.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
نظر بدهید