بهینه سازی

|

انتخاب خوب کیورد

یکی از چیزهایی که باید در انتخاب کلید واژگان مد نظر قرار بدیم این هست که ببینیم بازار هدف ما چیه؟؟ به عبارت دیگه مشتریان محصولات یا خدمات سایت ما چه کسانی هستند.
برای این منظور از 2 بعد میتونیم به این سوال نگاه کنیم

1. مشتریان رو از دید جغرافیایی مد نظر قرار بدیم ببینیم مشتریان ما مشتریان محلی هستند که یک ناحیه کوچک رو تشکیل میدن یا در سطح کشور پخش شدند. اگر بازار هدف ما گسترد تر باشه میتونیم در یک دید بین المللی به وب سایتمون نگاه بکنیم و از سراسر دنیا بتونیم به جذب مشتری بپردازیم.
2. بعد دوم خصوصیات فردی مشتریان هست به طور مثال ببینیم که مشتریان خانم هستند یا آقا ، در چه گروه سنی قرار دارند ، سطح در آمد آنها چه قدر هست؟ ، از چه تحصیلاتی برخوردارند و سایر ویژگی هایی از این دست.

برای روشن شدن این مسئله یک مثال میزنیم:
فرض کنید میخوایم شرکتی در شهر ایلام تاسیس بکنیم که هدفش طراحی سایت برای شرکت هایی هست که در شهر ایلام قرار دارند اگر که گروه هدف ما صرفا شهر ایلام هست مسلما از کلید واژه ی ایلام در کی ورد هامون استفاده بکنیم مثلا بگیم طراحی سایت در شهر ایلام ، طراحی در ایلام ، شرکت های طراحی سایت در ایلام و کلید واژگانی از این دست.
یا به عنوان مثالی دیگه اگر بخوایم مقاله ای بنویسیم که از خطرات بارداری مادران بالای 40 سال میخوایم صحبت کنیم خب گروه هدف ما مادرانی هستند که سنشون بالای 40 سال هست پس اینجا 2 کلید واژه ی اصلی داریم. مادر که حتما باید در کلید واژگانمون باشه و از اونجایی که این خطرات فقط برای مادران بالای 40 سال هست عدد 40 هم خیلی به ما کمک میتونه بکنه که کاربران رو به سمت این مقاله سوق بده.
علاوه بر این باید ببینیم ما بقی افراد چه نظری راجع به این وب سایت دارند.
باید ببینیم که خدمات و یا سایر محصولات از دید دیگر افراد چگونه هستند. این افراد رو همکارانمون ، دوستان ، مشتریان و حتی فرم ها و وبلاگ های آنلاین تشکیل میدند.
به طور مثال وبلاگ داتینه این گونه تعریف میشه: وبلاگ شرکت نرم افزاری داتینه با اموزشهای طراحی سایت ، سئو، برنامه نویسی ، در خدمت شما عزیزان می باشد .
خب این تعریف خود وبلاگ داتینه هست اما باید دید ما بقی افراد هم تعریفی این گونه از وبلاگ داتینه دارند یا خیر.
به طور مثال با سوال کرد فردی دیگر در مورد وبلاگ داتینهاین تعریف رو به ما داد :
آموزش مجانی طراحی سایت
فرد دیگه ای گفت :
دوره مفت برنامه نویسی
و فرد دیگری گفت:

آموزش سئو با مقالات جالب
پس اینجا به این نتیجه میرسیم که به هیچ وجه نمی بایست به کلید واژگان خودمون اکتفا بکنیم و اعتماد 100% داشته باشیم باید دید مابقی جامعه چه تعریفی از سایت ما ، خدمات ما ، محصولات ما دارند و تعریفی که مابقی افراد از سایت ما می کنند به مراتب مهم تر از تعریف خودمون هست چرا که اونها هستند که از موتورهای جستجو برای یافتن خدمات و محصولات وب سایت ما استفاده می کنند. بنابراین کلیدواژگانی که اونها استفاده می کنند به مراتب از اهمیت بیشتری برخورداره.

seo بهینه سازی سئو

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
ش
شبنم
11:21 1394/07/20

ممنون از اطلاعات خوبتون

داتینه
علی عزیزی
13:36 1394/07/20

سپاس از شما.

ج
جلال
10:19 1394/07/20

سپاس از مطالب مفیدتون خانوم جلالی

داتینه
علی عزیزی
13:37 1394/07/20

حواهش میکنم موفق باشید

نظر بدهید