بهینه سازی

|

اموزش بک لینک

در مقالات گذشته در مورد بک لینک اشاره کردیم اهمیت محتوای مناسب بیشتر از همیشه است چرا که گوگل شروع به جریمه سایت های کم کیفیت و لینک های اسپم می کند. حال میخواهیم به معرفی لینک های مفید و مضر بپردازیم.

لینک مفید

این گونه از لینک ها هدف نهایی همه سئو کارهاست. در اینگونه از لینک ها بدون اینکه شما از سایت دیگری درخواست کرده باشید آنها را به سایت شما لینک می کنند.

برای مثال شما می توانید یک محتوای مناسب به وجود آورید که چند وبلاگ نویس با نفوذ ، به شما لینک کنند. در این حالت است که بسیاری از سایت های دیگر ، شما را می بیننند و خودشان به خودیه خود به شما لینک می کنند. این کاره مشکلی است و زمان زیادی میبرد به همین دلیل است که اینگونه لینک ها بسیار با ارزش هستند و این نوعی لینک است که گوگل از آن حمایت میکند.

لینک دستی

این نوع لینک گونه ی متداولی از لینک است که شما به عنوان سئو کار از آن استفاده می کنید. مخصوصا اگر تجارت شما هنوز کوچک است و یا کار خود را تازه شروع کرده اید. این روش به طور خودکار به شما لینک نشده است و شما با وب سایت ها و وبلاگ ها تماس میگیرید و درخواست می کنید لینک شما را در سایت خود قرار دهند که در این مورد بهتر است از وب سایت هایی بخواهید که موضوع آنها با شما مرتبط است.

بنابراین بک لینک مفید زمان بر است و شما باید به اطرافیان خود آموزش بدهید که موفقیت در سئو و لینک بیلدینگیک شبه میسر نمی شود و نتیجه آن آنی نیست. باید تمرکزمان را برای طولانی مدت بگذاریم و نه موفقیت سریع و یک شبه.

حال میخواهیم ببینیم چه نوع لینک هایی برای ما مفید می تواند باشد.

1.لینک به صفحه home page شما

2.لینک به صفحات داخلی (مثل صفحه محصولات ، مطالب ... )

3.لینک حاوی نام تجاری و یا نام شرکت

4.لینک حاوی کلمه کلیدی

راه دیگری هم که موجود است تلفیق راه های بالاست. برای مثال لینک نام تجاری به صفحه داخلی باشد.

برای اینکه بفهمید چه نوع لینک هایی مورد نیاز سایت شماست لازم است وضعیت رتبه خود را در نتایج جستجوی کلمات کلیدی در مقایسه با رقبای خود بررسی کنید ، که برای انجام این گونه بررسی ها می توانید از ابزاری مثل open site explorer در سایت moz.com استفاده کنید تا از وضعیت لینک های خود آگاه شوید. این بررسی ها شانس شما را برای موفقیت نشان می دهد. برای مثال ، ممکن است شما متوجه شوید که در رابطه با یک کلمه کلیدی هدف گذاری شده رتبه ای کسب نکرده اید.

بعد از انجام بررسی متوجه می شوید که از هیچ لینکی حاوی آن کلمه کلیدی به صفحه سات خود استفاده نکرده اید و یا در می یابید که هیچ لینکی حاوی کلمه کلیدی به صفحات داخلی مرتبط با آن اشاره نکرده است.در این مورد استراتژی شما ایجاد لینک به صفحات داخلی وب سایت است که در حال حاضر فاقد لینک است و برای شما رتبه ای کسب نکرده اند.

اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی برای افراد راحت تر است زیرا بیشتر مردم اغلب حساب کاربری فیس بوک و توییتر دارند تا وبلاگ و سایت. پس به صفحات اجتماعی خود خیلی برسید و یکی از مهمترین اصول خود قرار دهید.

چندین نمونه از دلایلی که افراد را به لینک کردن ترغیب می کند:

اخبار ،طنز ،موضوعات بخث برانگیز ،داده های بصری ،رقابت ،نوسستالژی

همان طور که قبلا گفتم یکی از بهترین مکان ها برای بک لینک وبلاگ ها هستند.

یکی دیگر از رازهای موفقیت سئو کاران فعالیت های مستمر و پی در پی در انجمن های مربوط به حیطه ی کاری سایت می باشد.

شاید کاری زمان بر و طولانی باشد ولی در دراز مدت میتواند کمک های بسیار زیادی به شما کند.

لینک بیلدینگ بک لینک seo سئو

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
نظر بدهید