بهینه سازی

|

اموزش تگ header

در مقالات گذشته اموزش دادیم برای اینکه گوگل بتونه نتایج جستجوی بهتری رو در معرض دید کاربرانش قرار بده ابتدا نیاز داره صفحات سایت های مختلف رو ایندکس کنهو ما به عنوان وب مستر سایتمون این وظیفه رو داریم تا ساختار صفحات سایتمون رو به گونه ای طراحی کنیم که فرایند ایندکس شدن به نحو بهتر و موثر تری صورت بگیره .

یکی از استراتژی هایی که به ما کمک میکنه تا هر صفحه از سایتمون از ساختار بهتری برخوردار بشه استفاده از تگ هایی هست از جنس header .

این تگ ها از h1 شروع شده و به h6 ختم میشه و مسلما تگ h1 به مراتب اهمیت بیشتری از h6 از دید موتور جستجویی همچون گوگل برخورداره.

توجه داشته باشید که مهمترین عنوان صفحه از سایتمون رو می بایست داخل تگ h1 قرار بدیم.

نکته: اگر در طراحی صفحات وبخود از html5 بهره برده اید میتوانید در هر section یک تگ h1 بهره ببرید در غیر این صورت میبایست در هر صفحه تنها از یک تگ h1 بهره ببرید.

در واقع می بایست مهمترین عنوان یا عناوین سایتمون داخل تگ h1 قرار بگیره.

یکی از راهکار ها یا به زبان عامیانه فوت کوزه گری سئو کاران با تجربه قرار دادن کی ورد های مفید در body صفحه و در تگ h1 هست.

این مساله به موتورهای جستجو کمک میکنه تا صفحات رو بهتر ایندکس کنه .

حال ممکنه این سوال برای شما پیش بیاد که اندازه ی فونت پیش فرض تگ h1 و h2 با ساختار کلی سایت شما ممکنه که هماهنگ نباشه ، هیچ جای نگرانی نیست چرا که با css میتوان به راحتی استایل h1 و h2 را تغییر بدیم.

به طور مثال :

<h1 style=”font-size:13px”> header 1 </h1>

توجه داشته باشید علی رغم اینکه اندازه ی فونت تغییر کرده اما از لحاظ ساختاری از دید موتور جستجویی همچون گوگل این کی ورد اهمیت بسیار زیادی داره چراکه اگر به سورس های صفحمون نگاه بکنیم میبینیم که header1 کماکان درون تگ h1 قرار گرفته است و اصل تگ از دید موتور جستجو مهم نگاشته میشه.

به طور خلاصه در هر صفحه از سایت ما میتونیم در هر section از یک تگ h1 و زیر شاخه ها را h2 و حال اگر زیر تگ های h2 هم خواستیم از عناوین زیر شاخه استفاده کنیم به ترتیب میتونیم از تگ های h3 و غیره استفاده کنیم ولی بعید به نظر میرسه که خیلی نقش به سزایی داشته باشند.

باز هم تاکید میکنم حتما داخل تگ های heade از کی ورد های که داخل body صفحه هست استفاده بکنیم چرا که این کار به موتور جستجو خیلی کمک میکنه تا صفحمن رو با کی ورد مورد جستجوی کاربر مطابق کنه.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
نظر بدهید