بهینه سازی

|

کی ورد مفید

پس ازآشنایی باکی ورددر مبحث سئو حال به این میرسه کهکی ورد هارو در سایتمون استفاده کنیم.
یکی از مهمترین بخش هایی که می بایستکی ورد هارو درون اون قرار بدیم متن اصلی صفحات سایتمون هست یا همون body text .


برای نوشتن متن معیارهای مختلفی رو می بایست مد نظر قرار بدیم:
1. متنی که مینویسیم باید حرفی برای گفتن داشته باشه پس اگر متنی داخل سایتمون قرار میدیم که ویژگی خاصی نداره و اطلاعات خاصی به کاربر ارائه نمیده میبایست حتما اون رو ویرایش کنیم.
2. متن هایی که مینویسیم به هیچ وجه نباید دارای غلط های دستوری و غلط های املایی باشند.
3. متن ها باید برای کاربران جذاب باشند چراکه اگر متنی که مینویسیم برای کاربر جذاب باشه میتونیم کاربرمون رو ترغیب به خوندن ادامه متن ، کلیک کردن بر روی صفحات دیگر سایت حتی خرید کردن از سایتمون بکنیم.
4. با کاربرانمون روراست باشیم و در نوشتن متن ها بزرگ نمایی نکنیم چراکه امروزه ما با کاربران باهوشی سرو کار داریم که اگر در فاز اول نتونن به این مساله پی ببرند مسلما در کوتاه مدت دستمون برای اونها رو میشه و نه تنها یک کاربر بلکه تعدادی از کاربر رو از دست خواهیم داد چراکه همون یک کاربری که ما براش بزرگ نمایی کردیم یک عامل تبلیغاتی منفی برای سایتمون میشه.
5. هدف از نوشتن متن ها در سایتمون اطلاع رسانی به کاربران باشه در واقع کاربر بعد از خوندن بخشی از سایت ما میبایست چیزی به دانشش اضافه شده باشه ، با این استراتژی میتونیم کاربرانمون رو به کاربرانی وفادار به سایتمون تبدیل بکنیم که بعد از دیدن وب سایت ، بارها و بارها به سایتمون سر بزنند.
6. متن هایی که مینویسیم کوتاه باشند و اگر متون بیش از اندازه زیاد هستند اون ها رو در قالب پاراگراف های مجزا از یکدیگر تقسیم بندی کنیم.


نکته : از دید کاربران مهمترین بخش هر متن پاراگراف اول هست پس سعی کنیم به طور مناسب و موثر ازکلیدواژگانمرتبط با اون صفحه استفاده بکنیم و پاراگراف اول رو به گونه ای جذاب ویرایش بکنیم که کاربرمون رو ترغیب بکنه به ادامه خوندن . اگر این پاراگراف رو خیلی بهش اهمیت ندیم مسلما کاربرانمون هم همین حس رو پیدا میکنند و از ادامه خوندن متن دست خواهند کشید.


حال میخوایم ببینیم کهچگونه از کلید واژگان و کی ورد ها در متنمون استفاده بکنیم؟؟


به گفته بسیاری از کارشناسانبهینه سازیبرای موتورهای جستجو بر یک مبنای 10 % میتونیم ازکلیدواژگاناستفاده کنیم به طور مثال اگر متنی داریم که حاوی 100 کلمه هست 10 کلمه از این متن رو میتونیم بهکلیدواژگاناختصاص بدیم اما یادمون باشه که این قاعده همیشه صدق نمی کنه و در بسیاری از موارد بایستی این قانون رو نقض بکنیم.
از مترادف هایکی ورد هاهم میتونیم استفاده بکنیم چراکه بسیاری ازموتورهای جستجومثل گوگل زمانی که کاربران چیزی رو سرچ می کنند مترادف های اونکی ورد هارو هم می سنجن و پیشنهاداتی به کاربران میدن. بنابراین اگر بتونیم از مترادف هایی ازکی وردهامونهم استفاده کنیم شانس بیشتری با رقبای سایتمون خواهیم داشت.

متن ما حتما باید نرمال به نظر برسه پیش از این گفتیم بر یک مبنای 10% میتونیم ازکی ورد هااز متنمون استفاده بکنیم اما اگر متنی نوشتیم که خواستیم این قانون رو 100% درونش رعایت کنیم و بعد از خوندن اون تا حدودی غیرطبیعی به نظر رسید مسلما اون متن از دید کاربران سایتمون هم غیرطبیعیه. پس باید کلید واژگانمون رو تا حدی کاهش بدیم که متنمون خیلی غیرطبیعی به نظر نرسند.

از کلید واژگان بیش از اندازه استفاده نکنیم چرا که از دید موترهای جستجو هم یک نکته منفی برامون در نظر گرفته خواهد شد.

برای روشن شدن این مساله مثالی میزنیم:

قبل از ویرایش:

سیستم عامل اندروید در ابتدا توسط آقای اندی مدیر عامل شرکت اندروید و همکارانش طراحی شد و در سال 2005 شرکت گوگل شرکت اندروید را خریداری کرد. کلمه اندروید به معنی "روبات انسان نما" است و شاید علت این که نام این سیستم عامل اندروید گذاشته شده است علاقه زیاد آقای روبین مدیر عامل شرکت اندروید به روبات ها بوده است.

حال میخوایم ببینیم که کلید واژه اندروید در این متن چه قدر تکرار شده:

سیستم عاملاندرویددر ابتدا توسط آقای اندی مدیر عامل شرکتاندرویدو همکارانش طراحی شد و در سال 2005 شرکت گوگل شرکتاندرویدرا خریداری کرد. کلمهاندرویدبه معنی "روبات انسان نما" است و شاید علت این که نام این سیستم عاملاندرویدگذاشته شده است علاقه زیاد آقای روبین مدیر عامل شرکتاندرویدبه روبات ها بوده است.

میبینیم که بیش از اندازه ازاندرویداستفاده شده و به محض اینکه کاربر شروع به خوندن این متن میکنه استفاده بیش از انداز و غیر ضروری اندروید در این متن رو متوجه میشه. بعد از اینکه متن رو ویرایش کردیم به متنی به این شکل دست پیدا کردیم:

سیستم عاملاندرویددر ابتدا توسط آقای اندی روبین مدیرعامل شرکتاندرویدو همکارانش طراحی شد و در سال 2005 گوگل این شرکت را خریداری کرد. کلمهاندرویدبه معنی "روبات انسان نما" است و شاید علت این وجه تسمیه هم علاقه زیاد آقای روبین به روبات ها بوده است.

در اینجا میبینیم که کلمه اندروید صرفا3بار تکرار شده و متنون هم خیلی طبیعی تر به نظر میرسه. علاوه بر کاهش کلمه اندروید به 3 بار بخش های دیگه این متن رو هم تا حدودی ویرایش کردیم تا حدودی برای کاربرمون جذاب تر باشه.

بنابراین به این نتیجه میرسیم که متن اصلی صفحات سایت ما به عنوان عامل تعیین کننده موفقیت ما در این سایت هست.

ما باید کاملا حرفه ای و هوشمندانه ازکلید واژگاندر متون استفاده کنیم و به گونه ای صفحات رو بنویسیم که برای کاربران جذاب باشه . به محض اینکه خواستیم صفحه ی جدیدی به سایتمون اضافه کنیم به هیچ وجه اون رو روی هاستمون آپلود نکنیم بلکه ابتدا متن رو به آشنایاین و دوستان نشون بدیم از اونها فید بک یا بازخورد بگیریم و مجدد متنمون رو ویرایش بکنیم. در نهایت بعد از اینکه مطمئن شدیم از دید اکثر کاربرانمون اون متن طبیعی و جذاب به نظر میرسه اون رو در معرض دید همه کاربران سایتمون قرار بدیم.

سئو کی ورد seo

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
ش
شبنم
11:19 1394/07/20

همه مطلبا عااالیییییییی واقعا مرسی

داتینه
علی عزیزی
13:38 1394/07/20

:) ممنون از شما

ج
جلال
10:18 1394/07/20

عالی بود ممنون

داتینه
علی عزیزی
13:38 1394/07/20

خواهش میکنم موفق باشید

نظر بدهید