بهینه سازی

|

اموزش سئو

مرغ مگس خوار در پانزدهمین سالگرد گوگل در تاریخ ۲۱ اگوست 2013 مصادف با 30 مرداد به عنوان الگوریتم جدید خودش معرف کرد.

دلیل نام گذاری این الگوریتم سرعت و دقت هست که این پرنده کوچک با خودش به همراه داره و همان طور که میدونید سرعت و دقت ۲ پارامتری هستند که در سیستم های هوشمند معمولا نسبت عکس با هم دارند و داشتن هر دوی اون ها با همدیگر تقریبا غیر ممکن است .

درباره مرغ مگس خوار:

مرغ مگس خوار کوچکترین پرنده دنیا است. بال های این پرنده در هر ثانیه 70 بار به هم می خورند و در حالت عادی هرگز نمی توان بال زدن پرنده را مشاهده کرد، بالهای این پرنده در زمان شیرجه زدن در هر ثانیه 200 بار به هم می خورند.این پرنده می تواند با سرعت 30 مایل در ساعت پرواز کند و این توانائی را دارد که در زمان پرواز در یک نقطه ثابت بماند و یا حتی به سمت عقب حرکت کند.

هدف الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

برخلاف الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن , الگوریتم مرغ مگسخوار یک الگوریتم ضد اسپم نیست و این تفاوت اصلی هست که با ۲ الگوریتم قبلی گوگل داره و تمرکز مرع گس خوار بر روی اصطلاحاتی هست که کاربران سرچ میکنند و در واقع دنبال این هست که سرچ ها رو تقویت کنه.

به عنوان مثال فرض کنید که شما به دنبال عبارتی “ از کجا میتوانم مبایل جدید سامسونگ رو بخرم “ در گوگل میگردین .

در این گوگل از عبارتی که شما سرچ کردین مفاهیمی مثل مکان و بازار موبایل رو میتونه ایتخراج کنه و به همین دلیل نتایج بهتری رو به شما نشون بده . این هدفی هست که مرغ مگس خوار دنبال میکنه.

سوالاتی که در این زمینه پیش میاد این هست که این الگوریتم بعد از اومدنش باعث میشه که گوگول پاندا و پنگوئن منقضی بشوند و از بین بروند ؟؟

با توجه به توضیحات بالا باید متوجه شده باشید که این الگوریتم با الگوریتم های قبلی تداخلی نداره و اون ها در جای خودشون باقی هستند.

همین طور این موضوع در مورد پیج رنک هم صدق میکنه.

نمودار مرغ مگس خوار

نموداری که میبینید تغییر مکان کلمات کلیدی خاص در گوگل نمودار خودش رو مشخص میکنه و همون طور که میبینید در ۲۱ گوست همزمان با منتشر شدن الگوریتم مرغ مگس خوار یک تغییرات بزرگ در نتایج گوگل داشتیم که این موضوع هنوز هم ادامه داره.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
نظر بدهید