بهینه سازی

|

متا تگ کی ورد

پیش از توضیح در مورد کی ورد ها نیاز هست تا توضیحاتی در مورد وب داشته باشیم در واقع وب رسانه ایست کلمه محور ، به عبارت دیگر کلمات هستند که بیش از مابقی چیز ها مثل ویدئو ، عکس ، انیمیشن ، فلش و غیره در وب نقش بازی میکنند بنابراین آگاهی از کلمات ، انتخاب مناسب اونها و غیره میتونه نقش به سزایی در موفقیت سایتمون داشته باشه.

حال ببینیم اصلا کی ورد چی هست. 

کیوردها مجموعه ای از کلمه یا کلماتی هستند که کاربران در موتورهای جستجو تایپ میکنند تا به خدمات یا محصولات یا هر آنچه که بهش نیاز دارند دست پیدا کنند.

برای روشن شدن این مسئله مثالی میزنیم.

فرض کنید میخوام  متا تگ تایتل رو یاد بگیریم. حداقل چیزهایی که میتونیم در گوگل تایپ کنیم متا تگ تایتل چیست هست.

تایتل چیست

در پاسخ به اینکه کی ورد ها چند تا بایستی باشند باید بگیم که کی ورد میتونه یک کلمه باشه هم بیش از یک کلمه ، اما توصیه نمیشه که تعداد اون بیش از 4 یا 5 لغت باشه.

معیارهای انتخاب کیورد ها زیاد هستند اما در اینجا به برخی از مهمترین اونها اشاره خواهیم کرد.

1.در ابتدا بایستی بیزینس خودمون رو به خوبی بشناسیم به عبارت دیگر بدونیم که در چه شاخه ای داریم فعالیت میکنیم و به خوبی از جنبه های مختلف بیزینسمون آگاهی داشته باشیم.

2.به نیازهای مشتریان آگاهی داشته باشیم بدون آگاهی از نیاز های مشتریان ما نخواهیم دونست که چه محصول یا خدماتی نیاز دارند و مسلما نمیتونیم به هدفمون دست پیدا کنیم

3.در نهایت تحقیق و توسعه میتونه به عنوان سنگ زیربنای موفقیت ما باشه همون طور که یک خونه ، یک ماشین و هر چیزی نیاز به ترو خشک شدن و نیاز به مراقبت داره سایت ما هم نیاز به مراقبت داره چرا که رقبا در هر لحظه جای ما رو میگیرن پس مسلما یک بار انتخاب کلیدواژگانی یا کی ورد ها نمیتونه پایه موفقیت ما در دراز مدت باشه و این کار صرفا با تحقیق و توسعه سایتمون امکان پذیره.

در اینجا 2 سوال خیلی مهم پیش میاد که پاسخ دادن به اونها میتونه تا حدودی به موفقیت ما کمک بکنه

سوال اول اینکه بیزینس ما چه نیازی از نیازهای جامعه رو برطرف میکنه؟ آیا باری از روی دوش جامعه ما برمیداره؟ایا بیزینس ما چیزی هست که جامعه بهش نیاز داشته باشه یا خیر

سوال دوم اینکه اگر که حالا جامعه  به بیزینس ما نیاز داره

برای نوشتن کیورد ها باید چند مورد رو مد نظر بگیریم:

اولا اینکه محتوای تک تک صفحات سایتمون رو مورد بررسی قرار بدیم و ببینیم که محتوای سایتمون با اون نیازی که جامعه داره همخونی داره یا خیر؟ علاوه بر این باید ببینیم کاربران این کی وردهایی که ما در سایتمون قرار دادیم چه قدر سرچ میکنن و در نهایت ببینیم که رقبای سایت ما چه قدر روی کلید واژگانی که ما برای سایتمون انتخاب کردیم تمرکز کردن؟؟ آیا کلید واژگانی که مد نظر ماست مد نظر اونها هم بوده؟ به عبارت دیگه آیا کلید واژگانی که ما برای سایتمون استفاده کردیم برای خدمات یا محصولاتی که استفاده کردیم برای رقبا هم بوده یا خیر.

چند روش برای انتخاب کی ورد ها :

1.حدس زدن : در واقع میتونیم بدون هیچ فکر و تحقیقی حدس بزنیم که مثلاکاربران برای پیدا کردن مطالب مرتبط با زبان برنامه نویسی جاوا چه کلید واژگانی رو در گوگل ، بینگ ، یاهو و غیره سرچ بکنند ... هرچیزی که به ذهنمون میرسه رو در یک کاغذ یادداشت میکنیم

2.سوال پرسیدن : از دوستان و آشنایان نظر سنجی بکنیم به این صورت که توضیحی مختصر از کالا و خدماتمون به اونها میدیم و میگیم که چه کلید واژگانی به ذهنشون میرسه یا اگر اونها میخواستن دنبال چنین محصولات یا خدماتی باشن چه کلیدواژگانی رو سرچ میکنند

3.پشنهادات موتورهای جستجو: برای توضحات بهتر برای شما مثالی میزنم.

4.در گوگل عنوان java programing tutorial  رو سرچ میکنیم.

زمانی که به پایین اسکرول کنیم میبینیم که گوگل پیشنهاداتی به ما میده و از همین پیشنهادات میتونیم برای انتخاب کلیدواژگانمون استفاده کنیم و لغاتی که bold هستن رو کم یا اضافه کنیم و به کلید واژگانمون اضافه کنیم.

اموزش جاوا

5.به وبسایت های رقبا مراجعه کنیم و ببینیم اونها از چه کیورد هایی برای سایتشون استفاده کردن.

برای مثال ما به سایت www.dotineco.ir میریم و روی صفحه کلید راست میکنیم و page view source میزنیم در اینجا میبینیم که کلیدواژگانی توسط طراحان این سایت انتخاب شده به طور مثال میتونیم به کلیدواژگانی چون طراحی سایت ، گرافیک ، سئو و غیره اشاره کنیم و در واقع میتونیم از همین کلیدواژگان استفاده کنیم برای تحلیل نتایج کلیدواژگانمون.

در این آموزش فقط گفتیم که روش دستیابی به کلیدواژگان چی هست و در آموزش های بعد خواهیم دید که به چه شکل میتونیم یک لیست کوتاه یا چکیده ای از کلیه کلید واژگانی که هست تهیه کرده و در سایتمون قرار بدیم.

سئو متا تگ seo بهینه سازی

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
م
مهدی
12:13 1394/07/24

ممنون از آموزش های خوبتون

داتینه
علی عزیزی
08:35 1394/07/26

خواهش میکنم موفق باشید

نظر بدهید