بهینه سازی

|

اموزش سئو

در این مقاله میخواهیم ببینیم کدام اجزای یک صفحه سایت هست که خیلی کمک زیادی در سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نمی کنند.

اولین مورد فایل های فلش هستند که باید بگیم برای اجرای این گونه فایل ها باید Adobe flash رو روی سیستم نصب داشته باشیم

علاوه بر این این گونه فایل ها search engine friendly نیستند یا به عبارت دیگه این گونه فایل ها فقط برای کاربرانی مناسب هستند و به هیچ وجه برای موتورهای جستجویی مثل گوگل برای یافتن محتوا کمکی نمی کنند.

اگر چه طرفداران فلش بر این باورند که موتورهای جستجویی مثل گوگل می تونند این گونه فایل ها رو رنک کنند اما نشون داده که موتورهای جستجو در این مورد خیلی موفق عمل نکردند.

مورد دوم تصاویر هستند. در مورد تصاویر باید نقاط ضعف و قوت رو مد نظر داشته باشیم.

تصاویر خوب هستند چرا که یک تصویر میتونه هزاران حرف رو در خودش جای بده و پیامی که مد نظر مدیر سایت هست رو به راحتی به کاربرش انتقال بده . تصاویر خوب هستند چرا که کمک میکند جلوه بصری به سایتمون ببخشند و اون رو زیبا تر کنند.

اما جنبه های بد تصاویر شامل : به طور مثال تصاویر فقط به درد کاربران سایت می خورند و به هیچ وجه کمک به موتورهای جستجو نمی کنند . تصاویر seo friendly نیستند به عبارت دیگه موتورهای جستجو نمیتونند محتوای تصاویر رو درک بکنند.

در نهایت توجه داشته باشید که به هیچ وجه متنی که میخواهیم به کاربر نشون بدیم رو داخل یک تصویر نذاریم و عکس رو داخل سایتمون قرار بدیم چراکه موتورهای جستجو نمی تونند اون رو تشخیص بدهند.

به هیچ وحه از تصاویر در عنوان یک متن یا اصطلاحا هدر استفاده نکنیم. درسته که استفاده از تصاویر میتونه جلوه بصری بیشتری به هدرمون ببخشه اما این در حالیه که هدر که یکی از بخش های اصلی دربهینه سازی برای موتورهای جستجو هست حتما بایتس متن باشه.

و در اخر به فایل های پی دی اف میرسیم. موتورهای جستجویی مثل گوگل نمی تونند محتوای این فایل ها رو بخونند و در نتیجه این گونه فایل ها در موتور جستجو به خوبی رنک نمی شوند و در نتایج جایگاه خوبی رو به خودشون اختصاص نمی دهند.

در نهایت باید توجه داشته باشیم که محتوایی که به درد موتورهای جستجو میخوره فقط و فقط متن باشه بنابراین فایل های فلش ، تصاویر ، پی دی اف ها کمکی به ما در زمینه سئو نمی کنند اگر په که فایل های فلش ، تصاویر و پی دی اف خیلی کمک زیادی به ما در زمینه سئو نمی کنند اما ضرری هم به سایت ما نمی زنند.

حال اگر نیاز مبرم به استفاده از انیمیشن و این جور چیزها در سایتمون داشته باشیم میتونیم به جای استفاده از فلش از قابلیت های جدید html5 استفاده کنیم و در نهایت هم توجه داشته باشید تصاویر ، فایل های فلش ، فایل های پی دی اف به درد کاربران سایت می خوره و اون ها رو به سمت خودش جذب میکنه اما چیزی سمت موتورهای جستجوجذب میشه متن هست.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
نظر بدهید