بهینه سازی

|

اموزش کلاه سفید و سیاه

شما اغلب از سئو کارها درباره ی کلاه سفید ها و سیاه ها و البته یک منطقه سوال برانگیز کلاه خاکستری ها شنیده اید.

مخصوصا زمانی که موضوع لینک بیلندینگاست. در این مقاله به خلاصه ای از تفاوت آنها و جوانب مثبت و منفی آن ها میپردازیم.

کلاه سفید:

کلاه سفید ها معمولا کسانی هستند که کم تر ریسک می کنند و به خوبی به دستورالعمل های داده شده ی google و bing عمل می کنند. استفاده از تکنیک های کلاه سفید ها بدین معناست که هنگامی که موتور جستجو به دنبال سایت های متخلف برای جریمه میگردد شما به دردسر نخواهید افتاد.

کارهایی که جزو کلاه سفید است:

ایجاد محتوای روشنگر و با ارزش خودشان

ساخت یک اجتماع حقیقی و پرشور که با وب سایت و یکدیگر در تعامل باشند.

نوشتن پیام های شخصی برای معرفی سایت به افراد که مرتبط به تجارت آنها است.

تکنیک های کلاه سفید معمولا زمان زیادی می برد تا تاثیر بسزایی در افزایش بازدیدکنندگان سایت و در آمد شما داشته باشد چرا که کمتر سلطه جو هستند.

کلاه سیاه:

لقب کلاه سیاه قبلا فقط به هکر ها داده میشد. اما اکنون به تکنیک هایی که برای تجاوز از دستورالعمل های موتورهای جستجوایجاد میشود نیز گفته میشود. این تکنیک ها به دنبال راه گریزی از الگوریتم های موتورهای جستجو هستند تا بتوانند رتبه ای ورای آنچه سزاوارش هستند در رتبه بندی گوگل به دست اورند.

برای مثال:

نشان دادن محتوایی متفاوت از آنچه کاربر می بیند به موتورهای جستجو.

لینک گرفتن پنهانی از سایت هایی که حفره امنیتی ندارد.

متن هایی پنهانی حاوی تعداد زیادی کلمه کلیدی که فقط موتورهای جستجو می توانند آنها را مشاهده کنند و کاربر قادر به دیدن آنها نیست.

این روش ها برای طولانی مدت جوابگو نیستند چرا که موتورهای جستجو آنها را پیدا کرده و متوقف میکند ولی برای کوتاه مدت به افزایش بازدیدکنندگان کمک می کند.

چرا کلاه سفید ها بهتر هستند؟؟؟

شما یک تجارتی را شروع می کنید که میخواهید برای سال ها آن را ادامه دهید و رقابت کنید. اگر چنین تصمیمی دارید باید قبل از پذیرش تاکتیک های موجود از میزان ریسک پذیری آن اگاه شوید. حتی در تجارت آفلاین هم به همین منوال است و انجام تاکتیکی با ریسک بالا ممکن است تاثیر بدی در تجارت ما بگذارد.

در یک تجارت شما باید جنبه های ریسک دار و جنبه های مفید یک فعالیت را سبک و سنگین کنید.

دلیل اهمیت استراتژی های کلاه سفید برای یک وب سایت این متد ها ریسک پذیری کار شما را به حداقل می رسانند و احتمال جریمه شدن شما توسط گوگل را به حداقل میرساند و مهمتر از آن برای اینترنت ، صنعت شما و تجربه ی مشتریان ارزش قائل اند.

اگر شما میخواهید که مشتریان با وفایی داشته باشید که علاوه بر اینکه از شما خرید کنند شما را هم به دوستان خود توصیه کنند باید برای انها تجربه ی خوبی ایجاد کنید. تهیه کردن مطالب مفید و ارزشمند یکی از این راه هاست.

حقه ای که امروز برای شما کار میکند ، ممکن است فردا دیگر جواب گو نباشد. خیلی از کلاه سیاه ها ممکن است روش های مشکوکی را جایگزین روش های سابق خود کنند و به همین منوال چرخه ادامه داشته باشد اما مشکل اینجاست که بسیاری از تجارت ها پذیرای چنین لینکی نیستند و نمیتوانند مدام نگران این باشند هر لحظه ممکن است اتفاق بدی برای سایتشان بیفتد و موتور تخلف سایت آنها را پیدا کند و جریمه شان کند.

خرید بک لینک:

خرید و فروش لینک به عنوان معبری برای افزایش رتبه صفحه اول ، شامل مبادله ی پول یا با لینک و یا پست های حاوی لینک ، مبادله ی کالا یا سرویس با لینک و یا فرستادن محصول به طور رایگان برای یک وبلاگ نویس تا در باره ی آن محصول متنی حاوی بک لینک بنویسد ، میباشد.

گوگل به شدت به این موضوع توجه میکند چرا که خرید لینک باعث میشود نمایش نتایج جستجوی گوگل برای کاربر تغییر کند.

گوگل از شرکت ها می خواهد طوری کنند که بخاطر سزاوار بودن در نتایج جستجوی گوگل اول باشند نه به خاطر جیب پر پولشان.

خرید لینک جهت تبلیغات برای اگاه شدن افراد از تجارت شما ایرادی ندارد اما گوگل اعلام کرده که اگر شما قصد چنین کاری را دارید می بایست مطمئن شوید که این لینک در رتبه سایت شما تاثیری ندارد. برای این کار چندین راه وجود دارد:

اضافه کردن صفت nofollowبه لینک.

ساخت لینک با javascript که گوگل نتواند آن را تشخیص دهد.

به یکی از صفحات سایت خود لینک کرده و آن صفحه را در سایت مورد نظر ریدایرکت میکنیم.

این تاکتیک بدین معناست که تبلیغات تاثیری در رتبه سایت شما نخواهند داشت و در نتیجه در نمایش سایت شما در نتیج جستجوی گوگل تاثیری ندارد.

در مقاله ی بعدی در مورد جرایم خرید بک لینکتوضیح خواهم داد.

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
نظر بدهید