بهینه سازی

|

سایت با Www یا بدون www

شاید تا کنون برای شما هم این سوال پیش امده باشد که سایت با www بهتر است یا بدون www و همان طور که در بسیاری از سایت ها دیده اید گاهی اوقات سایت همراه با www لود می شود و گاهی بدون www.

برای مثال برخی از سایت های معروف و نحوه ادرس دهی آنها به صورت زیر می باشد.

www.wikipedia.org

www.yahoo.com

Pinterest.com

www.facebook.com

www.Google.com

twitter.com

نکته ی اساس این است که هیچ گونه تفاوتی بین این ادرس دهی ها نمی باشد و تنها نکته ای که شما باید خیلی به آن دقت کنید این است که حتما حتما یکی از ادرس ها را به عنوان دامنه اصلی خود تعیین کنید که ما به شما در این مقاله ( اموزش نحوه ثبت نام در وب مستر) توضیح خواهیم داد.

زمانی که شما دامنه اصلی خود را مشخص نمی کنید موتورهای جستجو ادرس سایت شما را هم با Www هم بدون www شناسایی میکنند.

برای مثال فرض کنید ادرس سایت شرکت داتینه www.dotineco.ir باشد ولی به صورت dotineco.irهم قابل مشاهده باشد.

در این حالت موتورهای جستجو ممکن است هر دو دامنه یا یکی از آنها را ایندکس کرده باشد که در اینجا 2 مشکل به وجود می آید:

1. اگر موتورهای جستجو فقط یکی از ادرس های سایت شما را ایندکس کند ممکن است ادرس سایت اصلی شما بدون www باشد ولی موتور جستجو با Www را ایندکس کند در این حالت شما فرض میکنید که صفحات سایت شما ایندکس نمی شوند در صورتی که دیگر ادرس سایت شما در حال ایندکس شدن می باشد.

برای دیدن تعداد ایندکس های صفحات سایت خود میتوانید از دستور العمل زیر استفاده کنید.

Site:dotineco.ir

Site:www.dotineco.ir

2. مشکل دومی که پیش می آید به این صورت است ، زمانی که موتورهای جستجو هر دو دامنه را ایندکس کنند چون مطالب هر دو یکسان است ولی با 2 دامنه متفاوت ، تاثیر منفی بسیار زیادی بر روی سئو سایت شما می گذارد و سایت شما را داپلیکیت حساب می کند زیرا فرض میکند مطالب سایت شما کپی شده از سایت دیگریست در صورتی که هر دو سایت برای خود شما می باشد.

نکته: اگر شما از آن دسته از افراد هستید که تا به امروز دامنه اصلی خود را مشخص نکرده اند میتوانید تعداد و کیفیت ورودی ها به دامنه ها را بررسی کنید و هر کدام که دارای ورودی های بهتری هست به عنوان دامنه اصلی انتخاب کنید.

بنابراین تفاوتی بین سایت با www یا بدون Www وجود ندارد ولی تجربه شخصی نشان داده سایت بدون Www کوتاه تر می شود و بهتر و راحت تر در ذهن کاربر می ماند و اینکه امروزه بسیاری از کاربران همه ی سایت ها را بدون Www سرچ میکنند.

نکته ی بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که سعی کنید پس از انتخاب دامنه اصلی دامنه دیگر را روی دامنه اصلی ریدایرکت کنید تا اگر کاربری ادرسی که مد نظر شما هست را سرچ نکرد باز هم به سایت شما برسد.

یعنی اگر شرکت داتینه دامنه اصلی خود را dotineco.ir قرار داده باید www.dotineco.irرا روی دامنه اصلی خود ریدایرکت کند تا کاربران با زدن www.dotineco.ir باز هم به سایت مرجع یعنی dotineco.ir برسند.

بهینه سازی seo سئو

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

علی عزیزی

علی عزیزی هستم.دارای کارشناسی مکانیک.علاقمند به سئو.از سال 90 شروع به فراگیری آن کردم.
و در حال حاضر در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می کنم

نظرات
r
ramin
20:52 1394/08/25

سلام ببخشید من اگه بخوام ی سایت با قالبی زیبا مثل سایت شما داشته باشم میتونید راهنماییم کنید چقدر هزینه داره ایدی تلگرامvultured@

داتینه
علی عزیزی
23:37 1394/08/26

درود . برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه ها با شماره های 88698047 یا 44894597 تماس بگیرید.

نظر بدهید