Css

|

سی اس اس چیست

Css مخفف Cascading Style Sheets به معنی الگوهای ابشاری است که از طریق آن میتوان اجزای یک صفحه که شامل عکس ، بک گراند ، کادرها و هر چیزی که در صفحه نمایش دیده میشود را میتوان طراحی کرد. با استفاده از css میتوان برای صفحه سایت طرح و قالب های اختصاصی متنوعی طراحی کرد.

زبان css به طراحان وب کمک میکند تا کدهای html خود را زیبا تر و شکل ظاهری سایت را قشنگ میکند.

اگر در دنیای واقعی بخواهیم یک مثال بزنیم html همانند یک بنا هست که اجر های ساختمان را میچیند و css همچون معماری است که ظاهر و اجرهای ساختمان را زیبا میکند.

شما پس از یادگیری html مهمترین گام در طراحی وب ، css است چراکه در دنیای امروز کمتر سایتی میتوان یافت که تنها از html استفاده کرده باشد.

سه روش برای اضافه کردن CSS به صفحه وجود دارد :

1.Css خارجی

2.Css داخلی

3. Css درون خطی

برای آسان کردن کار و بهینه بودن برای موتورهای جستجوسعی کنید از انیمیشن های فلش و یا تگ های span بوسیله css ، کمتر استفاده کنید.

به کمک CSS میتونیم از دوباره نویسی كدهای HTML که باعث مشکل شدن کدنویسی و همچنین كند شدن سرعت بارگذاری صفحه در اینترنت میشه جلوگیری كنیم.

برای مثال می تونیم یك بار نوع فونت مورد استفاده در یك صفحه را تعیین كنیم و دیگر مجبور نباشیم كد مربوط به فونت را در صفحه به كارببریم.
در واقع بطور کلی میشه گفت CSS این امکان رو ایجاد میکنه تا طراح بتونه چندین مشخصه توی طراحی صفحه رو به یکباره تعیین کنه.

پیشنیاز css قطعا html خواهد بود پس به شما توصیه میکنم اگر برای اولین بار است که به وبلاگ داتینه سر میزنید و html بلد نیستید ، ابتدا اموزش های html داتینه را مطالعه بفرمایید سپس به اموختن css بپردازید.

اموزش css css

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

بهاره شهسواری

بهاره شهسواری ، کارشناس نرم افزار هستم .
از سال 91 مشغول به یادگیری زبان های css ,html , javascript و jquery شدم
و از سال 93 به صورت اختصاصی به فعالیت در حوزه css و html پرداختم. علاوه بر کد نویسی به گرافیک هم علاقه مند هستم.

نظرات
نظر بدهید