Html

Html

|

در بسیاری از صفحات وب مشاده کرده اید که فرم تماس یا ایمیل یا ... دارد که در واقع اطلاعاتی از کاربر میگیرد و پس از پردازش از آن استفاده میکند.

اگر در صفحه ای بخواهیم از کاربر اطلاعاتی دریافت کنیم از فرم استفاده میکنیم.

فرم برای انتقال اطلاعات بین کاربر و مدیر سایت می باشد که به یک آدرس مشخص اطلاعات ارسال می شود.

Html

|

تغییر رنگ یکی از امکانات پر استفاده در طراحی صفحات وب برای طراحان وب است که در این مقاله به شما نحوه تغییرات در رنگ ها را آموزش می دهم.

برای تغییر در هر تگ html لازم است یک style به آن اضافه کنیم. Style در واقع مجموعه ای از صفات که برای html مشخص می کنیم از جمله رنگ ، اندازه ، ... صفاتی هستند که توسط استایل در صفحه مشخص می شود.

Html

|

لیست ها یکی از پر استفاده ترین کدهای html هست که در طراحی وب بسیار نیاز و مورد استفاده است. از این رو در سری آموزش های Html میخواهیم بپردازیم به تگ های ایجاد کننده لیست در طراحی وب.

به طور کلی 2 نوع لیست داریم :

1.لیست های نا مرتب ordered

2.لیست های مرتب unordered

Html

|

یکی از پرکاربردترین تگ ها در طراحی وب ، تگ img هست که باعث میشود عکس مورد نظر طراح در صفحات وب به نمایش در بیاید. این تگ به همراه src می آید. src مخفف source و محل قرار گرفتن عکس را نشان می دهد.

Html

|

ایجاد لینک یک امر عادی و مهم هست که برای داشتن یک سایت پویا و خوب نیاز به لینک های موثر داریم که به راحتی بتوانیم مخاطبانمانرا به صفحات وب سایت مورد نظر کاربر هدایت کنیم.

برای ایجاد لینک از تگ <a> استفاده میکنیم.

Html

|

یکی از مهمترین بخش های html تگ های heading هست. این تگ ها در سئوهمتاثیر بسزایی دارند و برای نوشتن آنها باید دقت کافی رو داشته باشید.

از تگ heading برای نوشتن سرتیتر و عنوان ها استفاده میشه که از h1 شروع میشود و به نسبت پایین آمدن عدد ها اندازه ی متن هم کوچکتر میشود.

Html

|

پس از آموزش اصولی نوشتن html در این مقاله تصمیم به توضیح کار با متن ها در html داریم هرچند شما با کدهای css به راحتی میتوانید همه این کارها رو انجام بدید اما پیش نیاز طراحی وب html هست و توضیحات مختصری در این زمینه میدهم تا یک آشنایی ابتدایی داشته باشید.