Html

|

آموزش ابتدایی html

Html چیست؟ 

HTML مخفف HyperText Markup Language میباشد. Markup   به معنی نشانه گذاری است و در html این بدین معناست که ما از برچسب ها (tag) برای انجام کار یا نشان دادن چیزی استفاده میکنیم .  HyperText  هم به معنی فرا متن میباشد که در html میتوان اینگونه تعریف کرد که ما از متن به جز نمایش دادن چیزی روی صفحه میتوانیم استفاده های دیگری کنیم. مثل لینک دادن.

Html یک زبان نشانه گذاری است و با زبان های برنامه نویسی (programming)  و scripting متفاوت است.

تفاوت زبان های برنامه نویسی و scripting چیست؟

در زبان های  scripting تا زمانی که کاربر در سایت اقدامی انجام ندهد کدها اجرا نمیشوند  اما در زبان های برنامه نویسی بدون اینکه نیاز باشد کاربر کاری انجام دهد کدها اجرا میشوند.

از جمله زبان های برنامه نویسی میتوان به  C ، C++ ، C# ،  java و... اشاره کرد.PHP و Javascript هم نمونه هایی از زبان های scripting هستند. زبان html هم از زبان های markup میباشد که از tag ها استفاده میشود.

Html ستون های اصلی یک سایت را میسازد وبخش مهم در عین حال بسیار ساده است. در html نمیتوان به سایت زیبایی ظاهری داد. به طور مثال به مثال زیر توجه کنید. این صفحه فقط توسط کد های HTML ساخته شده است.

html به تنهایی

برای اینکه بتوان به سایت زیبایی ظاهری بخشید از کد های CSS استفاده میکنیم که مباحث آموزش CSS کد ها را آموزش خواهیم داد. مثال زیر نمونه از کدهای CSS و HTML میباشد.

html & css

html طراحی سایت آموزش html

دریافت آخرین مطالب وبلاگ در کانال داتینه

بهاره شهسواری

بهاره شهسواری ، کارشناس نرم افزار هستم .
از سال 91 مشغول به یادگیری زبان های css ,html , javascript و jquery شدم
و از سال 93 به صورت اختصاصی به فعالیت در حوزه css و html پرداختم. علاوه بر کد نویسی به گرافیک هم علاقه مند هستم.

نظرات
نظر بدهید